Aile Planlaması

OBEZITEDAVISI-04-1200x481.jpg

 

Aile planlaması çiftlerin istenmeyen gebeliklerini önlemesi, istedikleri sayıda çocuğa sahibi olmaları ve doğumlar arasında olan süreye karar vermeleri için bu konuda uzman kişiler tarafından belirli bir eğitimden geçirilmeleri durumudur.

Üreme sağlığı açısından, hastalıklardan korunma, çift tedavisi gerektiren durumlar da aile planlaması hizmetleri kapsamındadır.

Her kadın doğum kontrol yöntemlerini hekimi ile karar vermelidir. Yöntemler belirlenirken eşi de yanında olmalı ve bilinçlendirilmelidir.  Doğum kontrol yöntemlerinden, doğum kontrol hapı, rahim içi araçlar (spiraller), bariyer yöntemler (kondom) en sık kullanılanlardır.

Aile planlaması uygulamaları olan toplumlar gelişmişlik sıralamasında üst sıralarda yer almaktadırlar. Planlanmış bir toplum daha emin adımlarla gelişmektedir.

 

 

 

 

 Kısaca


Healmedy size çeşitli tıbbi hizmetler sunar. Obezite Cerrahisi hastalarımıza sunduğumuz en önemli hizmetlerden biridir. Bazı tıbbi hizmetler hakkında herhangi bir yardıma ihtiyacınız varsa, bize hemen ulaşabilirsiniz
Hemen Ulaşın


Healmedy’den bilgi alabilmek için mail adresinizi iletin.    Copyright 2023. All rights reserved.