Sık Sorulan Sorular


 • Sağlık medikal turizmi nedir?
 • Hangi hizmetler dahildir?
 • Cerrahla nasıl iletişim kurabilirim?
 • Uçuş düzenlemelerini kendim halledebilir miyim?
 • Yurtdışında yaşıyorum, operasyondan sonra sizinle iletişime geçebilecek miyim?
 • Bariatrik cerrahi adayı olup olmadığımı nasıl anlarım?
Sağlık medikal turizmi nedir?

Medikal turizm, hastalara daha iyi erişim ve kaliteli olması nedeniyle doğru tıbbi tedavinin başka bir ülkeye ulaştırılması amacıyla kurulmuş bir sistemdir. Medikal turizmde genellikle tedavi ve seçilen destinasyonda tatil birleştirilir.

Hangi hizmetler dahildir?

Medikal seyahat programı ve çeşitli paketler hazır olup, süreç boyunca öğrenmek istediğiniz bilgileri firmamız sizlere ulaştıracaktır.

Cerrahla nasıl iletişim kurabilirim?

Siz seyahate çıkmadan önce, şirketimiz sizinle doktorunuz arasındaki iletişimi telefon/e-posta/video konferans yoluyla sağlayacaktır.

Uçuş düzenlemelerini kendim halledebilir miyim?

Evet, ancak olası bir değişiklik durumunda daha kolay ve hızlı hizmet verebilmek için firmamızı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Yurtdışında yaşıyorum, operasyondan sonra sizinle iletişime geçebilecek miyim?

Hastalarımız için geliştirdiğimiz iletişim gruplarında doktor, diyetisyen ve hasta temsilcileri ile 7/24 hizmet veriyoruz. Hastalar belirli aralıklarla yaptırdıkları testlerin sonuçlarına ve sağlık durumları ile ilgili sorularına ekibimizle her an online kanallardan ulaşabilirler.

Bariatrik cerrahi adayı olup olmadığımı nasıl anlarım?

BKİ (Vücut Kitle İndeksi) > 40 kg/m2 veya BMI > 35 (kg/m2) ise ve obeziteye eşlik eden en az 1 komorbid durum olmalıdır. (Tip 2 DM, hipertansiyon, uyku apnesi, karaciğer yağlanması, eklem hastalıkları gibi). Ayrıca VKİ 30-34,9 kg/m2 arasında olan kişilerin özel durumlarına göre aday olup olamayacağınıza doktorunuz karar verecektir.

Yaşam tarzınızı ve beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek istiyorsanız ve daha önce kilo vermeyi denediyseniz ancak başarısız olduysanız doktorunuzun kararı ile aday olabilirsiniz. • Ameliyattan sonra nasıl beslenmeliyim?
 • Ameliyattan sonra vitamin ve mineral takviyesi almam gerekir mi?
 • Uzmanlığımız nedir?
 • Günde ne kadar protein almalıyım?
 • Yeterince protein tüketmezsem ne olur?
 • Ameliyattan sonra alkol tüketebilir miyim?
Ameliyattan sonra nasıl beslenmeliyim?

Operasyonun uzun vadede başarılı olabilmesi için hastanın düzenli beslenmesi ve egzersizi bir yaşam tarzı haline getirmesi gerekir. İlk 24 saat hasta sadece sıvı ağırlıklı beslenmeli daha sonra kademeli olarak katı gıdaya geçilmelidir. Bu süreçte diyetisyen sizi takip edecek ve sizi bilgilendirecektir.

Ameliyattan sonra vitamin ve mineral takviyesi almam gerekir mi?

Ameliyattan sonra hastalar belirli periyotlarda yapılan kan tahlili sonucuna göre vitamin ve mineral takviyesi kullanabilirler.

Uzmanlığımız nedir?

Platformlar arası modeller için arka uç fikirlerini güvenilir bir şekilde yeniden aracı hale getirin. Teknik olarak sağlam entelektüel sermaye aracılığıyla entegre süreçleri sürekli olarak yeniden aracı hale getirin. Pazar odaklı en iyi uygulamalar olmaksızın üstün metodolojileri bütünsel olarak geliştirin.

Sezgisel bant genişliği için optimum hizalamalardan belirgin şekilde yararlanın. Değişim için devrim niteliğindeki katalizörler aracılığıyla e-iş uygulamalarını hızla koordine edin. Tuğla ve tıklama süreçlerinde optimum test prosedürlerini sorunsuz bir şekilde alt edin.

Günde ne kadar protein almalıyım?

Genellikle günde 60-80 gram yeterlidir ancak bazı hastalarda bu miktar diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu konuda hekim ve diyetisyen sizin için gerekli miktarı belirleyerek size yardımcı olacaktır.

Yeterince protein tüketmezsem ne olur?

Ameliyat sonrası hızlı kilo kaybı için bu dönemde yeterli protein alımı iyileşmenin devam etmesi, kas kütlesinin korunması ve metabolizmanın hızlanması için çok önemlidir.

Ameliyattan sonra alkol tüketebilir miyim?

Ameliyattan sonra alkol tüketimi önerilmemektedir. Alkol, besin değeri düşük ve kalorisi yüksek bir maddedir. Dolayısıyla tüketilmesi durumunda kilo verme hedefimizle çelişmektedir.

 • Katı-Sıvı Ayırma Nedir ve Nasıl Yapılır?
 • Tüp mide ameliyatından sonra oruç tutabilir miyim?
 • Ameliyattan sonra hamile kalabilir miyim?
 • Ameliyat için yeterli kriterim yok ama daha zayıf görünmek istiyorum, zayıflamam gerekiyor.” Bu ameliyat bana uygulanabilir mi?
 • Tüp mide ameliyatı ne kadar sürer?
 • Tüp mide ameliyatından sonra kaç gün kalmalı?
Katı-Sıvı Ayırma Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sıvı alımını yemekten yarım saat önce kesmek, sıvı tüketimine ise yemekten yarım saat sonra başlamak önemlidir. Buna katı-sıvı ayrımı denir. Yemekten önce alınan sıvı midede hacim oluşturur ve yeterince yemek yenememekte bu da besin eksikliklerine yol açmaktadır. Yemekten sonra alınan sıvı uzun sürede midenin genişlemesine neden olur.

Tüp mide ameliyatından sonra oruç tutabilir miyim?

Oruç tutmak için 2 yıl tedaviyi tamamlamak gerekir. Bu süreyi dolduran hastalar için hekim ve diyetisyen test sonuçlarına göre net bilgi verir.

Ameliyattan sonra hamile kalabilir miyim?

Ameliyattan 18 ay sonra gebelik önerilir. Hedeflenen kiloya büyük ölçüde ulaşılırsa kişi daha sağlıklı bir gebelik geçirecektir.

Ameliyat için yeterli kriterim yok ama daha zayıf görünmek istiyorum, zayıflamam gerekiyor.” Bu ameliyat bana uygulanabilir mi?

Bu soruya cevabımızın “Hayır” olduğunu üzülerek belirtmek isteriz. Tüp mide ameliyatı estetik ve güzel görünmek için uygulanmaz. Size tavsiyemiz bir beslenme uzmanından yardım almanız olacaktır.

Tüp mide ameliyatı ne kadar sürer?

Ameliyatın ortalama süresi 1,5 saattir.

Tüp mide ameliyatından sonra kaç gün kalmalı?

Ameliyattan sonra hastalar 2-3 gün hastanede kaldıktan sonra evlerine dönebilirler. • Tüp mide ameliyatı sonrası 1 ayda ne kadar kilo verilir?
 • Tüp mide ameliyatından sonra dikişler ne zaman iyileşir?
 • Ne zaman yürüyebilir ve yüzebilirim?
 • İşe ne zaman dönebilirim?
 • Yeterince protein tüketmezsem ne olur?
 • Cinsel hayatım nasıl etkilenir, hamile kalabilir miyim?
Tüp mide ameliyatı sonrası 1 ayda ne kadar kilo verilir?

İlk ay hedef 10-15 kg kilo kaybıdır. Genellikle üçüncü aya kadar hasta 25-30 kilo vermiş olur.

Tüp mide ameliyatından sonra dikişler ne zaman iyileşir?

Tüp mide ameliyatı laparoskopik yöntemle yapılan cerrahi bir işlem olduğu için ameliyat sırasında yapılan küçük kesiler bir hafta içinde tamamen iyileşecek ve rutine dönüşünüz olabildiğince erken olacaktır.

Ne zaman yürüyebilir ve yüzebilirim?

Ameliyattan 1 hafta sonra yürüyüş ve yüzme yapılabilir.

İşe ne zaman dönebilirim?

2-3 gün hastanede yattıktan sonra taburcu olan ve herhangi bir sorun gelişmeyen hastalar 1 hafta sonra işlerine dönebilirler.

Yeterince protein tüketmezsem ne olur?

Ameliyat sonrası hızlı kilo kaybı için bu dönemde yeterli protein alımı iyileşmenin devam etmesi, kas kütlesinin korunması ve metabolizmanın hızlanması için çok önemlidir.

Cinsel hayatım nasıl etkilenir, hamile kalabilir miyim?

İki hafta sonra cinsel hayatınız normale dönebilir ancak gebelik 1 yıl ertelenmelidir.

 • Obezite ameliyatları gerçekten işe yarıyor mu?
 • yurt dışında yaşıyorum Ameliyatımdan sonra sizinle nasıl iletişim kuracağım?
 • Yeterince protein tüketmezsem ne olur?
 • Tedaviden sonra Türkiye’de ne kadar kalmalıyım?
 • Dil sorununu nasıl çözeceğim?
Obezite ameliyatları gerçekten işe yarıyor mu?

Son yıllarda tıp alanında yaşanan teknolojik gelişmeler ile obezite ameliyatları, vücut kitle indeksi 35 ve üzeri olan kişilerde, obezitede ve kalp hastalığı, diyabet, hipertansiyon, kolesterol, uyku apnesi ve eklem hastalıkları gibi ek hastalıkları olan kişilerde oldukça etkili ameliyatlardır. problemler.
Doktorunuz ve diyetisyeninizin verdiği talimatlara uyduğunuzda mükemmel ve sağlıklı bir değişim yaşayacaksınız.

yurt dışında yaşıyorum Ameliyatımdan sonra sizinle nasıl iletişim kuracağım?

Yurt dışında yaşayan hastalarımızla iletişimimizi asla koparmıyoruz. Doktorlarımız, diyetisyenlerimiz ve hasta temsilcilerimiz ile 7/24 hizmet vermekteyiz. Hastalarımız periyodik testlerinin sonuçlarını ve sağlık durumları ile ilgili sorularını diledikleri zaman online kanallardan bize iletebilirler.
Obezite ameliyatları kaç saat sürer?
Ortalamada:
Tüp mide ameliyatı 1 saat, bypass ameliyatı 2 saat, mide balonu ve mide botoksu 30 dakika sürmektedir.

Yeterince protein tüketmezsem ne olur?

Kilo kaybı sırasında, vücut kas kütlesini kurtarmak ve korumak için ek proteine ​​ihtiyaç duyar. Diyette gerekli miktarda protein olmayınca bu ihtiyaç kaslardan karşılanır ve vücut giderek zayıflar.

Tedaviden sonra Türkiye’de ne kadar kalmalıyım?

Geçirdiğiniz tıbbi müdahalenin genel durumu iyileşme süreciniz ile doğru orantılı olduğu için süreyi doktorunuz belirleyecektir.

Dil sorununu nasıl çözeceğim?

Türk obezite cerrahisi sevgi ve bakım ekibi olarak, iletişim ihtiyaçlarınız için dilinizi konuşan, sosyal ve kültürel özelliklerinizi bilen bir tercüman hizmet verecektir.


İletişime Geç
Bizi Arayın

+90 544 410 61 58


  İsminiz

  E-Posta

  Telefon Numaranız

  İletiniz
  Kısaca


  Healmedy size çeşitli tıbbi hizmetler sunar. Obezite Cerrahisi hastalarımıza sunduğumuz en önemli hizmetlerden biridir. Bazı tıbbi hizmetler hakkında herhangi bir yardıma ihtiyacınız varsa, bize hemen ulaşabilirsiniz
  Hemen Ulaşın


  Healmedy’den bilgi alabilmek için mail adresinizi iletin.   Copyright 2023. All rights reserved.