Kızlık Zarı Muayenesi

OBEZITEDAVISI-38-1200x481.jpg

KIZLIK ZARI MUAYENESİ

Toplumlarda bekaretin bir simgesi olarak kabul edilen kızlık zarının latince ismi ‘’hymen’’dir. Aslında ilk ilişkide kanama gibi bir zorunluluk olmamasına rağmen toplumda değişimler ile beraber paralel olarak son yıllarda genç kızlarımızda psikolojik travmalara aile içi şiddet, namus cinayeti ve hatta intiharlara kadar giden oldukça acı deneyimlere neden olmaktadır.

Kızlık zarı muayenesi jinekolog tarafından litotomi pozisyonunda yapılmaktadır. Hasta sırt üstü yatar ve bacaklar açık konumda iken libium minüsler (küçük dudaklar) açılarak muayene gerçekleşir.

Kızlık zarı daha içeride ise hekim hastadan ıkınmasını isteyerek zarı görmeyi hedefleyebilmektedir. Muayene süresi ortalama 3-4 dakika kadar sürmektedir. Hastanın canı yanmaz ve muayene sırasında zarın bozulma ihtimali yoktur.

 

 Kısaca


Healmedy size çeşitli tıbbi hizmetler sunar. Obezite Cerrahisi hastalarımıza sunduğumuz en önemli hizmetlerden biridir. Bazı tıbbi hizmetler hakkında herhangi bir yardıma ihtiyacınız varsa, bize hemen ulaşabilirsiniz
Hemen Ulaşın


Healmedy’den bilgi alabilmek için mail adresinizi iletin.    Copyright 2023. All rights reserved.