Labioplasti

OBEZITEDAVISI-42-1200x481.jpg

Labioplasti, genital dudakların istenilenden büyük, sarkık, koyu renkli veya kırışık olmasından hoşnut olmayan kadınlar tarafından yaptırılan bir genital estetik operasyonudur. Operasyonda amaç hastanın vajinasını cerrahi prensiplere uygun bir şekilde küçülterek simetrik ve güzel bir görünüme kavuşturmaktır. İç dudak estetiği olarak da bilinmektedir.

İç dudakların büyük, asimetrik olması genetik yatkınlıktan dolayı olabildiği gibi ergenlik döneminde hormonların etkisiyle, ilerleyen yaşlarda menopoza bağlı östrojen hormon yetersizliği sebebiyle dokuların zayıflamasıyla, doğum veya gebelikle de meydana gelebilmektedir. Labioplasti sayesinde uzamış, sarkmış dudaklar kısaltılabilir ve şekillendirilebilir.

Operasyon anestezi yapılarak gerçekleşmektedir. Anestezi yöntemi hastaya bağlı olarak değişmektedir. Lokal anestezi, regional anestezi ya da genel anestezi kullanılabilmektedir. Labioplasti ameliyatında dudaklardaki fazla doku uygun şekilde çıkarılır ve kalan bölge onarılır. Labioplasti tekniği kişinin anatomik yapısına ve beklentilerine göre seçilmektedir.

Operasyon sonrası uzun duşlardan kaçınılmalı ve yara bölgesini dikkatlice kurulamalısınız. Oluşabilecek ağrı ve iltihabı azaltmak için cerrah tarafından reçete edilen ilaçlar dikkatlice aksatılmadan kullanılmalıdır. Dar çamaşırlardan uzak durulmalıdır. En az 6 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır. Alan temiz tutulmalıdır.

 

 

 Kısaca


Healmedy size çeşitli tıbbi hizmetler sunar. Obezite Cerrahisi hastalarımıza sunduğumuz en önemli hizmetlerden biridir. Bazı tıbbi hizmetler hakkında herhangi bir yardıma ihtiyacınız varsa, bize hemen ulaşabilirsiniz
Hemen Ulaşın


Healmedy’den bilgi alabilmek için mail adresinizi iletin.    Copyright 2023. All rights reserved.